Dyshimet për abuzimin veterinar që po i bëhet qenve endacakë përgjatë...

Nga Fondacioni për të drejtat e Kafshëve Prishtinë, 22 Maj, 2020 Organizata jonë dyshon (me bazë) në abuzimin mjekësor-veterinar që po i bëhët qenve endacak përgjatë projektit...

Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram: Shmangni vizitat, rreziku ende s’ka...

Presidenti Hashim Thaçi ka uruar të gjithë besimtarët me rastin e Festës së Fitër Bajramit. Duke iu uruar agjërim të pranuar, Thaçi ka potencuar se...

Qeveria miraton Programin e Kosovës për Barazi Gjinore dhe vendimin për...

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, me kërkesë të Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka...

Kurti e uron Tërnavën për Bajram nëpërmjet videotakimit – bëjnë thirrje...

Një ditë para festës së Fiter Bajramit, kryeminsitri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, zhvilluan një...

21 RASTE ME COVID-19 DHE 10 TË SHËRUAR!

Sot më 22 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 267 mostra të marra nga Klinika...

Kurti për rastet e dhunës në familje: Kjo është shqetësuese për...

Kryeministri në detyrë, z. Albin Kurti, sot mbajti takim me Ministren e Drejtësisë, znj. Albulena Haxhiu, u.d. të Ministrit të Punëve të Brendshme, z....

Largohet nga puna Kushtrim Cukaj , Sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë...

Sot, më 22 maj 2020, Komisioni Disiplinor për Pozitat e Nivelit të Lartë Drejtues në Shërbimin Civil të Qeverisë së Kosovës, i themeluar në...

Albin Kurti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe...

Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, z. Besnik Bislimi, pritën në takim...

Ministria e Financave me mbështetje të USAID organizon takimin virtual me...

Pandemia COVID-19 dhe masat e përmbajtjes që e shoqërojnë kanë ndërprerë aktivitetin ekonomik dhe kanë ndikuar negativisht në financat e Q​everisë. Të hyrat fiskale...

Kurti zhvilloi një bisedë telefonike me Kryetarin e Presidencës së Bosnjë...

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti sot zhvilloi një bisedë telefonike me Kryetarin e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës dhe...

Rrjetet Sociale

78,386FansaPëlqeje
29,664NdjekësitNdjek
809NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit