Nëse dikush ju ka zhgënjyer, dhe ka nxjerrë fytyrën e vërtetë

Lexojini se me siguri do të gjeni situata të ngjashme me tuajën diku. Na ndodhin të gjithëve. E vetmja gjë më irrituese se sa shpifësit,...

Moti i ngrohtë dhe me diell vazhdon edhe përgjatë fundjavës dhe...

Fusha të presionit të lartë që shtrihen mbi rajon dhe lindje të kontinentit vazhdojnë të kushtëzojnë mot stabil dhe kryesisht me diell, ndërsa nga...

Caktohet seanca e shqyrtimit gjyqësor për rastin “Veteranët”

Në fillim të muajit dhjetor pritet që të fillojë shqyrtimi gjyqësor i rastit “Veteranët”. Lajmi për Drejtësia Sot, u bë i ditur nga gjyqtarja e...

Brenda një jave përfundon procesi i rinumërimit të votave!

Qendra e Numërimeve dhe Rezultateve ka filluar numërimin e 530 vendvotimeve. Ky vendim ka ardhur pas parregullsive të gjetura e  të publikuara në raportin e...

Misteri i shtëpisë së izoluar në Holandë

Policia holandeze njoftoi se ka zbuluar një familje prej gjashtë anëtarësh të fshehur në një dhomë sekrete në një shtëpi të izoluar në një...

Arrihet marrëveshja e re për Brexit-in

Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian janë pajtuar për një marrëveshje të të re për Brexit-in. Marrëveshja mes dy delegacioneve është arritur para se të...

Van Rompuy: Asnjë anëtar i BE-së nuk mund të bllokojë një...

Asnjë vend anëtar i BE-së nuk mund të bllokojë një vend kandidat të përshtatshëm, thotë në një intervistë për EWB, presidenti i nderit i...

Nxënësit parashkollorë mësojnë poezi me shprehje të ndyta

Kohët e fundit kemi qenë dëshmitarë të shumë gabimeve që janë bërë nëpër libra shkollorë. Por, së fundmi nëpër rrjetet sociale po shpërndahet një...

Në KQZ shpresojnë se numërimi i votave me postë do të...

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) është duke vazhduar numërimi i fletëvotimeve me postë, proces ky i cili sipas zëdhënësit të Komisionit Qendror...

Arrin edhe rekordi i tretë Giunness për Alkent Pozhegun

Pas punimit të mozaikut me kokrra me sipërfaqe 560 metra katror ku shfaqet portreti i Presidentit amerikan Donald Trump në maj 2019, arrin edhe...

Rrjetet Sociale

48,325FansaPëlqeje
21,530NdjekësitNdjek
766NdjekësitNdjek
12,700AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit