“Gratë po dalin më të etura për dije dhe më punëtore...

Nga Visar Ymeri atOptions = { 'key' : 'cd8fbc76ccf04ad020cf81d25dfac18d', 'format' : 'iframe', 'height' : 250, 'width' : 300, 'params' : {} }; document.write(''); Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës, gjatë vitit akademik 2019/2020,...

RrGK lansoi raportin “Një ulëse në tryezë”

Sot, më 14 prill 2021, Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka lansuar online raportin “Një ulëse në tryezë: Kontributi i grave në proceset...

Objektivat e KFW-së dhe GIZ-it, janë të ngjashme me ato të...

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka pritur sot në takim zëvendësambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë Jan-Axel Voss,...

Gërvalla mori rikonfirmimin e shtetit kroat për përkrahje në avancim të...

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të...

Zvicra është vendi i dytë me më së shumti investime në...

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, znj. Rozeta Hajdari, bashkë me zëvendësministrin Getoar Mjeku dhe këshilltaren e lartë Leman Hatashi, ka pritur dje ambasadorin...

Osmani: Synimi strategjik i Kosovës të bëhet anëtare e NATO-s

Presidentja Osmani takoi Ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe Komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama atOptions = { 'key' : 'cd8fbc76ccf04ad020cf81d25dfac18d', 'format' : 'iframe', 'height' : 250, 'width' :...

Kanosja ndaj prokurorit Abazi është duke u trajtuar me prioritet dhe...

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit reagon lidhur me kanosjen ndaj prokurorit të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Naim Abazi, e cila vjen si...

NATO dhe SHBA mobilizohen për Ukrainën

Konsultimet emergjente të NATO-s me Kievin dhe njoftimi nga Shtetet e Bashkuara se do të dërgojë trupa të reja në Gjermani (500 trupa). Këto...

Kapen rreth 30.000 mijë euro gjatë tentimit për tu futur në...

Prishtinë 14 prill 2021 në pike kalimin kufitar të Hanit të Elezit kapen mjete monetare të padeklaruara. Oficerët doganor kanë zbuluar një sasi të...

Së shpejti, skadon afati për mos-bllokimin e llogarive bankare nga ATK!

Me qëllim të zbatimit të Vendimit Nr. 04/60 të Qeverisë së Republikës së Kosovës, datë 27.01.2021, për lehtësimin e ushtrimit të aktivitetit ekonomik të...

Rrjetet Sociale

85,264FansaPëlqeje
29,679NdjekësitNdjek
829NdjekësitNdjek
15,800AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit