Shkrimtarja me origjinë shqiptare, kandidate për kryeministre të Libanit

Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) është një nga kandidatet për kryeministre të Libanit. Ajo ka një biografi të pasur, duke qenë emër i njohur në...

Në Selanik do të mbahet meshë në gjuhën shqipe

Ditën e diel më 15 dhjetor 2019 dhe ora 11.30, në Kishën Katolike të Selanikut, rruga Fragkon 19, do të mbahet Meshë në gjuhën...

U frikësuat nga tërmeti? Psikiatrja: Si ta largoni ankthin

Pasi Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm më 26 nëntor, duke shkaktuar viktima dhe njerëz të lënduar, frika dhe paniku “mbërtheu” qytetarët....

Merkel: Kujtimi i krimeve naziste i pandashëm nga identiteti gjerman

Kujtimi i krimeve naziste është i pandashëm nga identiteti gjerman, deklaroi sot kancelarja Angela Merkel, gjatë vizitës në kampin e Auschwitz-it. “Të kujtosh krimet, të...

Për tre muaj Qeveria e Kosovës bëri 511 milionë euro shpenzime

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), publikon  Llogaritë Qeveritare të Kosovës në bazë tremujore. Ky publikim paraqet pasqyrën e të hyrave dhe shpenzimeve qeveritare brenda...

Ngriten çmimet e prodhimit në Kosovë

Agjencia e statistakave të Kosovës (ASK) pblikon Indeksin Çmimeve të Prodhimit (IÇP) për tremujorin e tretë TM3) 2019. Indeksi i tërësishëm i çmimeve të prodhimit...

Thaçi në Berlin: BE-ja me standarde të dyfishta, shtetet bashkëpunuese po...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, si panelist kryesor ka folur për procesin e dialogut ndërmjet...

MPJ: Bota demokratike duhet të ndalë qasjen mohuese të Serbisë për...

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës denon dhe shpreh shqetësimin e thellë për qasjen antihumane dhe antinjerëzore të liderëve shtetërorë serbë...

Kjo është ambasadorja e re e Kosovës në Itali

Ambasadorja Lendita Haxhitasim ka dorëzuar Letrat Kredenciale te Presidenti i Republikës së Italisë, Sergio Mattarella, duke u akredituar si Ambasadore e Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë...

E duan të gjithë, Luljeta Bozo, gruaja që njohëm pas tërmetit

Kush është profesoresha e inxhienierisë së ndërtimit, që i ka kushtuar gjithë jetën studimit të dherave dhe si e larguan nga universiteti me një...

Rrjetet Sociale

50,446FansaPëlqeje
21,953NdjekësitNdjek
768NdjekësitNdjek
13,500AbonentëAbonohu

SPONZORIZUAR

Lajmet e Fundit